Menü

Sık Sorulan Sorular

Uçak Biletimi Nereden Alabilirim?

Uçak biletinizi web sitemizden ya da 0212 221 1 221 numaralı telefondan bizlerle irtibata geçerek satın alabilirsiniz.

En Ucuz Uçak Biletini ucuzauc.com 'dan Nasıl Satın Alabilirim?

Havayolları doluluk esaslarına göre uçak biletlerini fiyatlandırdıkları için ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız uçak biletlerinizi uçuş tarihinden ne kadar erken alırsanız fiyat konusunda avantajlı olursunuz. Promosyon ve kampanyalı uçak biletleri sınırlı sayıda olduğundan çabuk tükenirler. Bu nedenle en ucuz uçak biletini alabilmeniz için erken rezervasyon yaptırarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz yerlere farklı havayollarının uçuşlarını web sitemizde tek ekranda görerek sık sık arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Hafta sonu yapılacak uçuşlar için satın alınan uçak biletleri hafta içi yapılacak uçuşlardan daha maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple uçak biletlerinizi daha ucuza satın almak için haftaiçi yapılacak olan uçuşları tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Uçak bileti fiyatlarını sorgularken esnek tarih avantajlarını da kullanmanız faydanıza olacaktır.

Uçak Biletlerinin kullanım süresi nedir?

Biletler düzenlendiği andan itibaren 1 yıl geçerlidir.

Başkasının adına düzenlenmiş bir bileti ben kullanabilir miyim?

Uçak Biletlerinin kullanım, rezervasyon değiştirme, iptal vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı - soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

Uçak Biletimi ne şekilde ödeyebilirim?

0212 221 1 221 numaralı telefondan bizlere ulaşarak yada ucuzauc.com dan kredi kartı ile biletinizi ödeyebilirsiniz. Biletinizi internette sadece 3D kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

Uçak Biletimi açığa almak istiyorum ne yapmalıyım?

Yurtiçi uçak biletlerinde ;

Misafirimiz olan biletinin ilk uçuşunu yapmadan açığa aldırdığı takdirde bileti aldığı tarihten itibaren 12 ay içinde kullanabilir. Her açık bilet parkurunun kendine ait bir tutarı vardır ve sabittir. Bilet tutarı bu tutar üzerinden hesaplanır. Arada ücret farkı var ise daha sonra onu ödeyerek işlem yapar veya iade almaz. Misafir biletini açık bilete değiştirirken normal bilet kuralları uygulanır. Açık bilet devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Açık biletler iç hat uçuşa ait ise iç hatta kullanabilir, dış hat uçuşa ait ise dış hatta dış hatta kullanabilir.

Yurtdışı Uçak Biletlerinde;

Türk Hava Yollarının 03.12.2013 tarihinde yayınladığı kural gereği uçak biletlerinde açığa alma işlemi kaldırılmıştır. Diğer havayollarının da birçoğu uçak bileti açığa alma işlemini kaldırmıştır. Değişiklikler ilk uçuş tarihinden önce yapılması gerekmektedir.

Uçak Biletimi kaybettim. Yine de uçuşumu gerçekleştirebilir miyim?

Biletler elektronik ortamda üretildiği için bir problem yaşamazsınız, geçerli bir kimlik belgesiyle uçuşunuzu  gerçekleştirebilirsiniz.

Nereden Rezervasyon yaptırabilirim?

Uçuşlarınız için rezervasyonlar 0212 221 1 221 numaralı telefondan bizlerle irtibata geçerek veya https://ucuzauc.com web sitemizden yapılabilir.

Rezervasyon yapıldıktan sonra olabilecek tarife değişiklikleri tarafıma nasıl bildirilecek?

Bu konuda rezervasyonunuzu yaparken cep telefonunuzu doğru vermenizin önemi çok büyüktür. Uçuşlarda olabilecek her türlü değişiklik cep telefonunuza SMS mesajı ile gönderilecektir. 

Dolu uçuşlarınızda yedek listeye nasıl kayıt olabilirim?

Web den yedeğe kayıt işlemi olmadığından,0212 221 1 221 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşarak yada acentemizden kayıt yaptırabilirsiniz.

Yedekten kabul edildiğim taktirde nasıl haberdar olacağım?

Bu konuda rezervasyonunuzu yaparken cep telefonunuzu girmiş olmanızın önemi çok büyüktür. Yedekten kabul edilen rezervasyonlarınızın bilgileri cep telefonunuza SMS mesajı ile yollanır.

Bir uçuşun ne kadar öncesine kadar online rezervasyon yaptırabilirim?

Uçuşa 3 saat kalana kadar online rezervasyon yapılabilir.

Uçuş saatinden ne kadar önce havalimanında olmalıyım?

İç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, dış hat uçuşlarınızda en geç 2 saat önce, Irak ve Iran uçuşlarımızda 3 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Bilet bagaj işlemlerinizi, iç hat uçuşlarınızda kalkış saatinden 30 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise kalkış saatinden 1 saat önce yaptırmış olmanız gerekmektedir. İşlem yaptırmama durumunda, o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybedersiniz. Ayrıca, kalkıştan en geç 15 dakika önce uçuş kapısında olmanız gerekmektedir.

Online check-in ile ilgili dikkat etmem gereken kurallar nelerdir?

Havalimanına, üzerinde barkod bilgisi olan biniş kartınızla gelmeniz gerekmektedir. Mobil cihazlarından online check-in yapan yolcularımızın ise mobil barkodlarıyla havalimanına gelmesi gerekmektedir. Biniş kartının fotokopisi ya da faksı kabul edilmez. Orjinal çıktınız kayıp ise yeniden basılması için check-in bankolarına müracaat etmeniz gerekmektedir.

Engelli yolcularımız özel hizmete tabi olduklarından online check-in hizmetinden faydalanamazlar.

Online check-in yapmış bebekli yetişkin, çocuk ve özel indirime tabi yolcularımızın boarding kartlarını teslim almaları için nüfus kağıdı ve/veya tanıtım kimlikleriyle birlikte iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesinde havalimanındaki kontuarlara uğraması gerekmektedir.

Uçuşu gerçekleştirebilmem için gerekli olan evraklar nelerdir?

Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının ( nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekmektedir. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmemektedir.

Bagaj Check-in içerikleri

Yolcunun check-in işlemini son dakikalara bırakmaması tavsiye edilir. Bu durumlarda yolcu uçuşa yetişse bile bagajı uçağa yetiştirilemeyebilir. Check-in işlemini geç yapan yolcunun bagajının gecikmesinden ötürü yapacağı harcamalar Havayolları tarafından karşılanmaz.

Check-in sırasında teslim edilecek bagajdan sarkan ip, kayış ve kancalar mümkünse çıkarılmalı, aksi takdirde sabitlenmelidir. Bu gibi unsurlar bagajın transferi sırasında bantlara takılıp bagajın hasarına sebebiyet verebilmektedir.

Uçakta yanıma alabileceğim el bagajının ölçüleri nedir?

Kabine alacağınız bagajlarınız ayakaltına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, tek parça ve maksimum 25x45x56 cm ölçülerinde olmalı, ağırlığı 8 KG aşmamalıdır. Bu ölçülere uymayan el bagajları uçağın alt bölümüne alınacaktır. Bagajlarınızın içine ve dışına isim ve adres etiketi yapıştırılmalıdır.

El bagajında sıvı ve benzeri maddelerin taşınma kuralları nelerdir?

El bagajlarına getirilen Sıvı içerikli madde taşınması ile ilgili kısıtlamalar ICAO ve ECAC kuralları gereği Sivil Havacılık genel müdürlüğü tarafından havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlama getirilmiştir.

Yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 cm x 20 cm boyutlarında ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml yi geçmemek üzere sıvı, jel bulundurabilir.

Grup rezervasyonu yapabilir miyim?

Grup rezervasyonları online olarak alınamamaktadır. Grup rezervasyonlarınız için lütfen 0212 221 1 221 numaralı Ucuzauç Uçak Bileti merkezimizi arayınız.

Tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz faydalanabilir miyim?

Yürüme kabiliyetine sahip olmayan, hasta, yaşlı, engelli yolcularımız tekerlekli sandalye hizmetimizden ücretsiz faydalanabilirler.

Tamamen hareketsiz (hareket kabiliyeti olamayan) yolcularımız yanında refakatçisi olmadan uçuşa kabul edilemezler.

Uçuş içinde hangi hayvanlar taşınabilir?

Havayolları uçuşları sırasında kabinde taşınmak üzere aynı cins olmak kaydıyla en fazla 2 hayvan kabul edilebilir. Kedi, köpek ve kuş yolcularla birlikte kabin içerisinde taşınabilmektedir. Havayolları hiçbir uçuşta çiftlik hayvanlarını kabul etmemektedir.